روسیه

 
 •  
 • درباره روسیه :


   

  روسیه با اشغال 17 میلیون کیلومتر مربع، بزرگترین کشور در جهان است.

  مسکو پایتخت روسیه و بزرگترین شهر آن است.این کشور حدود یک هشتم از حجم زمین را از آن خود کرده و در طول دو قاره (اروپا و آسیا) کشیده شده است.

  بزرگترین شهرها در بخش اروپایی روسیه شامل مسکو، سنت پترزبورگ، نیژنی نووگورود، ولیکی نووگورود، ساراتوف، تامبوف، آستاراخان و استاوروپول می باشند.

  تراکم جمعیت: جمعیت روسیه 143میلیون نفر است. روسیه کشوری چند قومیتی و چند مذهبی(عبارتند از مسیحیت (ارتدوکس و کاتولیک)، اسلام، بودیسم و یهودیت) است.

  زبان:

  زبان رسمی دولت روسی است. زبان های خارجی محبوب که اغلب در برنامه های درسی دوره متوسطه گنجانده می شوند و به طور گسترده ای مورد مطالعه اند عبارتند از انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی.

  موزه:

  یکی از فرصت های فوق العاده ای که در روسیه است امکان بازدید از شاهکارهای جهانی در بهترین موزه ها و تئاترهای این کشور است. میراث فرهنگی روسیه نیز به وسعت و تنوع سرزمینش است.

  نقاشی های الهام بخش هنرمندان بزرگ روسی نه تنها هنر شناسان و اهالی هنر را محو تماشا می کند، بلکه بازدید کنندگان عادی را نیز به بسیاری از گالری های هنری و موزه ها جذب می کند.

  آب و هوا:

  تقریبا در تمام نقاط کشور آب و هوای نسبتا قاره ای حاکم است. همه چهار فصل - تابستان، پاییز، زمستان و بهار – با آب و هوای مخصوص به خود، در این کشور اتفاق می افتند. هر فصل حدود سه ماه طول می کشد. متوسط ​​درجه حرارت در تابستان 25+ درجه سانتی گراد است.

  در پاییز هوا سردتر شده و از 10+ تا 15+ درجه سانتی گراد متغییر است. در زمستان دمای هوا از 15- تا 5+ درجه است. هوا در بهار گرمتر می شود، از 10+ تا 15+ درجه سانتی گراد. از آنجایی که روسیه در منطقه ای وسیع از جنوب به شمال و از شرق به غرب کشیده شده، آب و هوای متفاوتی در نقاط مختلف کشور وجود دارد.

  غذای روسیه: این کشور و تنوع اقلیم، فرهنگ و رسوم روس‌ها باعث شده غذاها و خوراکی‌هایشان هم از تنوع بالایی برخوردار باشند. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به روسیه در خیابان‌های شهرهای معروف آن مثل مسکو و سنت پترزبورگ بگردید و با امتحان غذاها و خوراکی‌های روسی، خوش طعم‌ترین تجربه‌ها را با خود بازگردانید.

  خوب است بدانید که دمای هوا در روسیه پایین است به همین دلیل غذاهای مردمان این منطقه اغلب گرم، سیرکننده و پرحجم است. مواد اولیه بسیاری از غذاهای روسی غنی و مقوی هستند. در این غذاها محصولات لبنی، نان، شیرینی،صیفی جات، ماهی‌ها، سبزی‌های مختلف و … به چشم می‌خورند، روس‌ها از نمک و روغن برای تهیه غذاهایشان کمتر از ما استفاده می‌کنند.

  جاذیه های گردشگری کشور روسیه عبارتند از:

  شهر مسکو: میدان مانژ ، نقطه صفر شهر مسکو ، میدان سرخ ، مرکز خرید گوم ، کلیسای واسیلی مقدس ، مترو مسکو و ...

  شهر سنت پترزبورگ: تندیس نیکلای اول ، ستون الكساندر ، کاخ زمستانی ، میدان سنت اسحاق ، کلیسای کازان ، کلیسای پتروپاول پترهوف  ، قصر پترهوف ، موزه هرمیتاژ و ... 

  شهر سوچی: مرکز خرید مورمال ، استراحتگاه استالین ، منطقه توریستی آخون  ، دهکده المپیک  ، پیست اتومبیل‌رانی ، اسکای پارک  ، کراسنایا پولیانا و ...