کره جنوبی

 
 • South Korea  
 • درباره کره جنوبی :


  کرهٔ جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیرهٔ کره در شرق آسیا. پایتخت آن شهر سئول است.

  سئول پایتخت کشور کره جنوبی و یک شهر مدرن و صنعتی می‌باشد. این شهر از سال ۱۹۴۸ پایتخت کره جنوبی بوده است. جمعیت این شهر بالغ بر ۱۰ میلیون نفر و بزرگترین شهر کشور کره جنوبی است که یکی از بزرگترین شهرهای دنیا به حساب می‌آید. محدوده پایتخت کره جنوبی (سئول به همراه محدوده وابسته به سئول) دومین محدوده متروپولیتن در دنیا به حساب می‌آید. این شهر قدمتی بالغ بر ۲۰۰۰ سال دارد و تقریباً یک چهارم کل جمعیت کره جنوبی در این شهر زندگی می‌کنند.

  اقتصاد کره جنوبی:

  امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه‌یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) می‌باشد و توسط بانک جهانی جزو اقتصادهای دارای درآمد زیاد، و از دیدگاه صندوق بین‌المللی پول و سیا به‌عنوان یکی از اقتصادهای پیشرفته طبقه‌بندی شده است. همچنین سئول، پایتخت این کشور، یکی از ده شهر برجستهٔ اقتصادی و مالی جهان است. کرهٔ جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارا بودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه ۲۰، یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود.

  وضعیت آب و هوا کره جنوبی:

  زمستان در کشور کره از ماه دسامبر شروع میشود و تا اواسط مارس ادامه دارد.دمای هوا به خصوص درمناطق جنوبی مانند شهر سئول به شدت کاهش میابد و گاهی تا ۱۰- درجه سلسیوس میرسد.زمستانهای کره بسیار پربرف هستند و اسکی ورزش محبوب کره ای هاست.

  بهار از اواخرماه مارس شروع شده و تا می ادامه دارد گرمای هوا مطبوع است و با باران فصلی همراه است.گلها و شکوفه های گیلاس کوهستانها و مزارع را میپوشانند.

  فصل تابستان در کره بسیار گرم و مرطوب است و از ماه ژوئن شروع میشود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد.

  پاییز که از سپتامبر تا نوامبر طول میکشد از هوای معتدلی برخوردار است و بهترین فصل برای سفر به کشور کره است.

  آداب و رسوم غذایی در کره جنوبی:

  من سفر های متعددی به کره جنوبی داشتم که همیشه یکی از جالب ترین موارد سفر ، انواع غذاها و رسوم غذایی مردم کره بوده است .

  غذاهای کره ای بسیار کم چربی و روغن و غالبا همراه با سس هایی است که غذا را طعم می دهند یا در آن پخته می شوند 

  نان در سفره غذایی کره ای ها کم پیدا می شود و خیلی وقت ها گوشت کباب ماهی را با برگ های سبزیجات میل می کنند

  سبزیجات و ترشی های مختلف در غذاهای کره ای بسیار دیده می شود و طبع تند را بسیار می پسندند و غذاهای خود را تند میل می کنند.