هندوستان

 
 • India  
 • درباره هندوستان :


  جمهوری هندوستان کشوری است در جنوب آسیا كه پایتخت آن دهلی نو است، از شمال غربی با پاکستان ، از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌ است . جنوب آن نیز به اقیانوس هند محدود می‌شود . هند، بخش اعظم جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌ است .

  جغرافیای هند به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا ، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رود خانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند ، در اقیانوس هند ، با ارتفاع صفر و بلندتری نقطه این کشور، قله کانچن جونگا ، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

  آب و هوا هندوستان:

  چهار فصل هند نیز شامل: سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش ازماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است. به طور میانگین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلمتر باران در سال، تقریبا سراسر هند را در بر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

  آشنایی با فرهنگ غذای هندوستان:

  اگر بخواهیم فرهنگ غذایی هند را در یک جمله خلاصه کنیم می توان گفت خوردن غذاهای هندی مانند شیرجه رفتن در دریای ادویجات است. شاید شنیده باشید که خوراکی های هندی بسیار تند هستند اما حقیقت این است که فلفل تنها ادویه ای نیست که در این کشور زیاد استفاده می شود بلکه هندی ها عاشق استفاده از همه نوع ادویه هستند.

  علاوه بر طعم دهنده ها و ادویه ها از ترشیجات نیز زیاد در غذاهای هندی استفاده می شود البته اغلب آن ها را به عنوان طعم دهنده ی خارج از غذا و یا در کنار غذا به کار می برند.

  در غذاهای هندی استفاده از میخک، هل سیاه و سفید، میخک، بادیان، فلفل و برخی میوه ها مانند آلوچه امری عادی است.

  محرم در هند:

  در ماه محرم ، مراسم عزاي حسيني (ع) با عظمتی خاص برگزار می‌گردد . در این مراسم مردم مسلمان اعم از شيعه ، سني و حتي غيرمسلمان ها به شنيدن سخنرانی و بیان وقایع كربلا و سینه‌زنی مي پردازند . در روز عاشورا ، در بسياري از شهرها مسلمانان طی مراسمی دسته‌جمعی بیرون ‌آمده و به عزاداري مي پردازند .

  برخی از جاذبه های گردشگری این کشور عبارتند از: کاخ بادها ، معبد جانتار مانتار جیپور، قلعه قرمز آگرا ، تاج محل ، بنای یادبود گاندی ، کاخ ریاست جمهوری ، منار قطب ، دروازه هند ، مسجد جامع  ، پناه‌گاه‌های حیات وحش ، مزارع ادویه ، فروشگاه Big G ، بازدید از Old Goa  و ...