تایلند

 
 • Thailand  
 • درباره تایلند :


  تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

  زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

  آب و هوای تایلند:

  تایلند بدلیل نزدیکی به دریا دارای یک دمای گرم و مرطوب است و به دلیل نزدیکی به خط استوا ، باید دمایی بین 28 الی 35 درجه در کل سال را انتظار داشت و به همین دلیل تایلند دارای 3 فصل است، بهترین زمان گردشگری بین ماه های نوامبر (آبان) و مارس (فروردین) است که هوای تایلند مطبوع است.

  فصل گرم وخشک در تایلند:

  از 13 بهمن تا 11 اسفند ( ماه فوریه ) و 12 اردیبهشت تا 11 خرداد (ماه می)، میانگین دمای تایلند، ۳۴ درجه و رطوبت ۷۵ درصد میباشد

  فصل بارانی و آفتابی در تایلند:

  از 12 خرداد تا 10 تیر ( ماه ژوئن ) و 10 مهر تا 10 آبان (ماه اکتبر) ، میانگین دمای تایلند، ۲۹ درجه و رطوبت ۸۷ درصد میباشد.

  فصل سرد در تایلند:

  از 11 آبان تا 10 آذر (ماه نوامبر) تا 13 بهمن تا 11 اسفند ( فوریه)، میانگین دما تا زیر ۲۰درجه است همراه با کاهش رطوبت.

  غذای تایلند:

  غذاهای تایلندی بخاطر ادویه های مخصوص که توی تایلند است بسیار متفاوت به نظر میرسند. طعمی شیرین و ترش و گرم و شوری غذاهای تایلند به خاطر همین ادویه های جورواجوریه که استفاده میکنند.

  مهمترین و معروفترین غذاهای تایلندشامل:

  سوپ رشته تایلندی، غذای تام یام گونگ، غذای پد تایلندی ،غذای سوم تام تایلندی ، غذای مرغ و بادوم زمینی تایلندی ، غذای سوپ مرغ و کاری سبز تایلندی،غذای تام خا گای تایلندی ،غذای برنج سرخ شده تایلند، غذای ماسامان کاری تایلندی و برنج تایلندی نیز می باشد.

  سوغاتی تایلند:

  مروارید، جواهرات میناکاری شده، ظروف مسی، زیورآلات و محصولات دریایی از مهم‌ترین سوغات این جزیره هستند، مغازه‌های خوبی برای فروش سوغاتی در خیابان‌های راتسادا، فانگنیا، مونتری، یائووارات و تیلوک یوتیت وجود دارد. در تایلند برای خرید سوغاتی حتما چانه بزنید.