مکزیکو سیتی

 
 • Mexico City  
 • درباره مکزیکو سیتی :


  مکزیکو سیتی کلان‌شهری است که جمعیت آن با حومه به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد. آب و هوای این شهر به دو فصل خشک (از نوامبر تا آوریل) و بارانی (از مه تا اکتبر) تقسیم می‌شود. فصل بهار آن گرم است. در تابستان و به‌ویژه در بعدازظهرها باران‌های سنگینی می‌بارد.

  مکزیکو سیتی توسط کوه‌ها احاطه شده است و همین مسئله موجب شده که شهر از کیفیت هوای پایینی برخوردار باشد. اوج آلودگی هوای شهر در فصل گرم خشک بهار (از اواخر فوریه تا اوایل مه) است. مکزیکو سیتی همچنین شهری زلزله‌خیز است. در هنگام زلزله آرامش خود را حفظ کرده و سعی کنید در جای امنی پناه بگیرید.

  با وجود مقیاس بزرگ مکزیکو سیتی، بسیاری از جاذبه‌های گردشگری آن در اطراف یک منطقه‌ی جغرافیایی نسبتا کوچک جمع شده‌اند. همه‌ی این جاذبه‌ها خیلی گران نیستند و محل های اقامت، غذا و حمل و نقل هنوز هم مقرون به صرفه هستند. باید به خاطر داشته باشید که تقریبا هیچکس در این شهر به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کند مگر اینکه  در حوضه‌ی گردشگری یا هتل‌ها و رستوران‌ها مشغول به کار باشند. اگر از سفرتان به این شهر انتظار دیدن نقاط طبیعی را دارید، بهتر است از این کار صرف نظر کنید، اما اگر به مکزیک سفر کردید، و همانطور که قبلا گفتیم به آثار هنری، تاریخ، موزه‌ها و همچنین خرید علاقه دارید، می توانید روی سفری یک یا دو روزه به این شهر حساب باز کنید.

  وضعیت آب و هوایی:

  برای شهری که در نواحی گرمسیری قرار دارد، مکزیکو سیتی آب و هوای نسبتا مرسومی دارد و به طور معمول دما در طول ماه آوریل در بالاترین حد خود قرار دارد. پس از آن و با کم کم سرد شدن هوا، ماه مه به عنوان فصل بارانی در تابستان از راه می‌رسد. به طور معمول درجه حرارت هوا در این شهر از آنچه که مردم تصور می کنند معتدل‌تر است و با آب و هوایی مطلوب در تمام طول سال روبرو هستیم. بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر هوا مقداری بارانی است، اما معمولا زمان بارش کوتاه است و اگر بتوانید برای این مدت کوتاه سرپناهی پیدا کنید سفرتان خراب نخواهد شد. روزهای زمستانی معمولا گرم و بسیار خشک هستند، اگرچه اغلب شب‌ها هوا کاملا سرد می‌شود.

  بهترین زمان سفر:

  هتل‌های مکزیکو سیتی در اغلب طول سال، با هتل‌های کارائیب همگام هستند که در این منطقه فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High Season از ماه دسامبر تا عید پاک یا اواسط آوریل به طول می انجامد. در طی ماه جولای و آگوست این شهر پذیرای اروپایی ها و همچنین دیگر مردم جهان در طول تعطیلات تابستان است، پس طبیعی است که بسیاری از هتل‌ها در این ایام اجاره‌های خود را افزایش می دهند. مقرون به صرفه‌ترین زمانی که می توان پیدا کرد در ماه مه، ژوئن، سپتامبر، اکتبر و نوامبر است که در این ماه‌ها معمولا هوا  بسیار مطلوب خواهد بود.

  برخی از جاذبه های گردشگری مکزیکوسیتی عبارتند از:

  کاخ ملی ، کلیسای جامع متروپولیتن ، موزه ملی مردم شناسی ، میدان زوکالو ، خانه حلزونی ، کنکان ، گواناواواتو و ...

  اطلاعات ضروری:

  اختلاف ساعت با تهران: ۹:۳۰-

  زبان رسمی: ندارد

  زبان اداری و کاربردی: اسپانیایی

  واحد پول رسمی: پزو (MXN)

  نرخ تبدیل ارز: ۱۰۰ پزو=۶.۰۶ دلار آمریکا

  فرودگاه: (Mexico City International Airport (MEX