کیپ تاون

 
 • Cape Town  
 • درباره کیپ تاون :


  کیپ‌تاون؛ مشهور به شهر مادر، پایتخت پارلمانی آفریقای جنوبی، شهری است دارای طبیعت وحش و زیبای خاص خود که هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کند. بندر و خیابان‌های پر هم همه‌، شب‌نشینی‌های خانگی، محیط‌های ساحلی و کوهستانی اطراف به همراه گیاهان و جانورانی که هرگز دست از مبهوت کردن شما بر نمی دارند، حتی در میان محلی‌ها از کیپ‌تاون مقصدی بسیار جذاب برای گردشگری ساخته‌اند

  شهر کیپ‌تاون در برابر پس زمینه‌ی کوه نمادین و خلیج کبودی رنگ تیبل قرار دارد. خلیج تیبل به خاطر جمعیت خوک‌های آبی و کوسه‌های سفید بزرگش مشهور است. تاریخ غنی و فرهنگ مدرن، از کیپ‌تاون یک کلان شهر ساحلی واقعی ساخته است. شهری بسیار محبوب در میان گردشگران که کاملا گران به شمار می رود. پس برای سفر به این شهر باید با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده میزان مخارجتان را تنظیم کنید تا آن را به حداقل برسانید.

  وضعیت آب و هوایی:

  کیپ‌تاون به طور کلی دارای آب و هوایی مطلوب در تمام طول سال است. اگرچه دوره‌ی زمستان از ماه اوریل تا آگوست (اوت) می تواند سرد باشد و درجه‌ رطوب هوا بستگی به نقطه‌ای از شهر دارد، که در آن مستقر هستید. تابستان‌ها همانطور که انتظار داریم هوا گرم و خشک است. با این وجود گرمای شدید کم اتفاق می‌افتد. آب و هوای کیپ تاون مشابه شهر لس آنجلس دارای فصل‌های معکوس است. نواحی ساحلی این شهر دارای هوایی بسیار مطلوب و معتدل هستند، در حالی که نواحی عمده‌ی داخلی می‌توانند در همانلحظه گرم‌تر باشند.

  بهترین زمان سفر:

  به عنوان شهری در نیم کره‌ی جنوبی، هتل‌های کیپ تاون در مجموعه‌ای از فصل‌ها به صورت قابل پیش‌بینی عمل می کنند. زمان اوج هجوم گردشگران به این شهر که به اصطلاح peak season خوانده می‌شود، از اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه به طول می‌انجامد. 

  فصول معمول پر گردشگر یا به اصطلاح High Season در کیپ ‌تاون به طور معمول از اکتبر تا آوریل طول می‌کشد که در اواسط این دوره شامل فصول peak season هم می‌شود. فصول کم گردشگر یا به اصطلاح off season هم معمولا از ماه مه تا سپتامبر طول می‌کشد.بر خلاف انتظارمان در این مدت قیمت هتل‌ها نسبت به بازار تغییر چندانی ندارد، اما گاهی اوقات هتل‌های رنج متوسط می توانند کاملا ارزان شوند و در صورتی که قصد داشته باشید چند روزی را در این شهر سپری کنید، این نوع هتل‌ها به میزان زیادی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی خواهند کرد.

  برخی از جاذبه های گردشگریکیپ تاون عبارتند از:

  باغ گیاه شناسی ، قله چاپمن ، دماغه امید نیک ، محله بوکاپ ، تپه سیگنال ، تیبل ماونتین و ...

  اطلاعات ضروری:

  اختلاف ساعت با تهران: ۱:۳۰-

  زبان رسمی: آفریکانس، انگلیسی

  واحد پول رسمی: راند آفریقای جنوبی (ZAR)

  نرخ تبدیل ارز: ۱۰۰ راند=۷.۳۹ دلار آمریکا