تورنتو

 
 • Toronto  
 • درباره تورنتو :


  تورنتو که مرکز استان انتاریو به شمار می‌رود، پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر کشور کانادا نیز محسوب می‌شود. این شهر چند ملیتی، علاوه بر جاذبه‌های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است.

  تورنتو یکی از شهرهای با تنوع فرهنگی گوناگون در دنیا می باشد و به دلیل تنوع در انتخاب غذا، هنرها، فستیوال ها و الگوی آب و هوایی در جهان مشهور است. حومه های شهر به مردم این فرصت را می دهد تا بتوانند از هیاهوی شهری فاصله بگیرند.

  آب و هوای تورنتو:

  موقعیت جغرافیای تورنتو تاثیر زیادی بر روی آب و هوای آن می گذارد و باعث ایجاد هوای گرمتر در زمستان و هوای خنک تر در تابستان شده است. اما به هر حال نمی توان گفت که سرمای زمستان شدت ندارد. پوشش برف نسبتا بین ماه های دسامبر و مارس دیده می شود و هوا یخ زده است.

  در طول ماه های تابستان، به طور غیر قابل منتظرانه ای آب و هوای تورنتو مرطوب می شود تا حدی که برای بازدیدکنندگانی که توقع آب و هوای خنک را در تورنتو توقع داشته اند ناخوشایند می شود.

  صرف غذا در تورنتو:

  محله‌های چینی، کره‌ای، یونانی، هندی، ایتالیایی و... در تورنتو، از رستوران‌هایی که غذاهای خاص خود را جلوی مشتری‌ها می‌گذارند پر شده‌اند. قیمت غذاها زیاد نیست، اما هزینه‌ی غذا خوردن در رستوران با احتساب مالیات و انعام بالا می‌رود و بد نیست گاهی برای تنوع هم که شده، سبدی را از غذاهای سبک پر کنید و پیک‌نیکی ترتیب بدهید.

  خرید در تورنتو:

  خرید کردن در تورنتو حد و مزری نمی‌شناسد. خیابان‌های شلوغ و پرهیاهو، مرکزخریدهای پر رفت‌وآمد و فروشگاه‌های رنگارنگ با تنوع بی‌اندازه‌ی اجناس‌شان، هر کسی را برای خرید وسوسه می‌کنند. حد فاصل خیابان کویین تا خیابان بلور یکی از شلوغ‌ترین مناطق تورنتو است. هم خود اهالی شهر خرید کردن و گشت و گذار در این منطقه را دوست دارند و هم توریست‌ها. بیشتر مغازه‌های این دور و بر، سوغاتی و اجناس ارزان دارند و جان می‌دهند برای پر کردن چمدان‌ها با قیمتی مناسب.

  برخی از جاذبه های گردشگری عبارتند از:


  جزیره ویکتوریا ، پارک استنلی ، آبشار زیبای آتاباسکا ، پارک ملی جاسپر ، آبشار مونت مورنسی ، کلیسای نوتردام ، رودخانه سنت لورنس ، شهر کینگستون ، دریاچه انتاریو ، قصر کازالوما ، میدان دانداس ، دانشگاه تورنتو ، آبشار نیاگارا ، برج سی ان و ...