کوالالامپور

 
 • kuala lumpur  
 • درباره کوالالامپور :


   شهر زیبای کوالالامپور در ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است. این شهر تلفیقی از فرهنگ و سنت قدیمی و بافت مدرن شهری است و بیش از 40 خط هوایی و همچنین بندری نیز به نام Klong در فاصله 41 کیلومتر مرکز شهر دارد.

  این شهر، سرویس حمل و نقل داخل و بیرون شهری خوبی دارد و می توان از انواع وسایل نقلیه همچون مترو، اتوبوس، قطار یا تاکسی استفاده کرد. این جاذبه گردشگری آسیایی در فاصله 35 کیلومتری از دریا قرار دارد و فرهنگ آن ترکیبی از سه فرهنگ اصلی مالایی، چینی و هندی است.

  در کوالالامپور، در کنار ساختمان هایی با قدمت صدساله می توانید آسمان خراش های مدرن را نیز ببینید. به همین دلیل، گردشگرانی که به این شهر مسافرت می کنند، مایلند دوباره به آن سفر کنند.

  آب و هوای کوالالامپور: هوای کوالالامپور گرم و شرجی است، این شهر دارای آب و هوایی استوایی با بارندگی فراوان و درجه حرارت بالا است. وجود کوهستان تیتوانگ در غرب و جزیره ی کوهستانی اندونزیایی در شرق این شهر آب و هوای کوالالامپور را به شدت مورد تاثیر قرار می دهد. درجه حرارت این شهر به دلیل نزدیک بودن به خط استوا بالا است و معمولا کمترین درجه حرارت ۲۲ درجه و در گرمترین ساعات تا ۳۳ درجه می رسد.

  ترافیک این شهر زیاد و شلوغی گاهی فرساینده است، پس در طول روز زمانی را برای آرام گرفتن در مراکز خرید با سیستم‌های خنک‌کننده در نظر بگیرید. بسیاری از جاذبه‌های دیدنی کوالالامپور در آخر هفته‌ها و تعطیلات، شلوغ و در طول روز‌های هفته خلوت هستند.

  جاذبه های گردشگری در کوالالامپور: ایستگاه قطار کوالالامپور ، معبد Thean Hou ، اسکوئر تایمز برجایا ، موزه هنرهای اسلامی ، برج منارا کی ال ، پارک پرندگان کی ال ، مرکز خریدبوکیت بینتانگ ، میدان مردکا اسکوئر ، غار باتو ، برج های دوقلوی پتروناس و ...

  اطلاعات ضروری مالزی

  واحد پول: رینگت

  نرخ برابری بات با دلار: هر دلار برابر با 55/3 رینگت است

  کد تلفن بین‌المللی: 60 +

  اختلاف زمانی: 8 +ساعت (هشت ساعت جلوتر از زمان مبدا گرینویچ)

  شماره پليس : 999

  اورژانس : 991

  پليس گردشگري : 21668322