بدروم

 
 • Bodrum  
 • درباره بدروم :


  بدروم را سرزمين آبي هاي ابدي مي دانند و گفته است كه به جاي آنكه در مكاني غرق در نور بخوابيد ، در اينجا غرق در نور زندگي كنيد. در طول تاريخ ، بدروم هميشه صحنه مبارزه براي حاكميت بر اين ديار بوده است. اين شهر بروي يك شبه جزيره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه هاي سفيد رنگ رديف شده در كناره هاي دو بندر ، گنبدها و كوچه هاي تنگ منتهي به دريا با كشتي هاي تفريحي كه شهرت جهاني يافته اند و نيز با كارخانه هاي كشتي سازي خود يك سرزمين مشهور شده است.

  جاذبه های گردشگری:

  امروزه بدروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار براي يك منطقه توريستي را در خود جمع كرده يكي از مراكز مهم گردشگري است كه در تابستان و زمستان قابل زندگي است. از صاحبان كشتي هاي تفريحي ثروتمند تا گردشگراني كه با بودجه محدود خود از چهار گوشه جهان به اينجا سرازير مي شوند و تعطيلات طولاني تابستاني خود را ميگذرانند ، همه وهمه و با هر بودجه اي انتظارات خود را بر آورده شده مي بينند.

  بدروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بدروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است.

  از اماكن ديدني اين شهر مي توان موزه باستان شناسي زير زميني ،  تئاتر باستاني ، درب ميندوس ، قلعه بدروم و  مسجد مصطفي پاشا را نام برد.

  استفاده از سواحل دريا و ورزش هاي آبي و همچنين گشت هاي روزانه دريايي با قايق يكي از تفريحات بودروم محسوب مي شود.

  مراکز خرید در بدروم:

  مراکز خرید بدروم در سطح شهر گسترده اند اما دسترسی به آن ها آسان است . صنایع دستی در بدروم بسیار توسعه یافته است . پوشاک چرم ، بافتنی ها ، منجوق ، زینت آلات نقره ای، سوزن دوزی ها و لوازم دکوری تولیدی در بدروم را می توان از فروشگاه های جاده بین میدان اسکله تا هالیکارناس خریداری کرد. از جمله مراکز خرید در بدروم می توان به سه شنبه بازار بدروم، مرکز خرید اونیو، مرکز خرید اواسیس، بازارقدیمی بدروم را می توان نام برد.

  آب و هوای بدروم:

  آب و هوای بدروم گرم و معتدل است. میزان بارش باران بدروم، در زمستان بسیار بیشتر از تابستان است. متوسط دمای سالانه بدروم حدود 18.9 درجه سانتی گراد و گرمترین ماه بدروم، ماه جولای (با متوسط دمای 28 درجه سانتیگراد) و سردترین ماه بدروم، ماه ژانویه (با متوسط دمای 11.1 درجه سانتیگراد) می باشد.

  فرودگاه میلاس بدروم در 30 کیلومتری مرکز شهر است . حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي مي باشد.

  اطلاعات ضروری:

  اختلاف ساعت با تهران: ۱:۳۰-

  زبان رسمی: ترکی

  واحد پول: لیر ترکیه

  پیش شماره کشور: ۹۰+

  کد شهری: (۰۰۹۰)+ ۲۵۲