نخجوان

 
 • Nakhchivan  
 • درباره نخجوان :


  نخجوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آذربایجان به شمار می‌رود. منابع معتبر تاریخ تاسیس این شهر را حدود ۱۵۰۰ قبل از میلاد نشان می‌دهند. نخجوان شهر کوچک بسیار نزدیکی است که سفر کردن به آن بسیار راحت و ارزان است. از ایران به نخجوان پروازی نمی‌رود اما به دلیل فاصله‌ی زمینی بسیار کم سفر با ماشین با اتوبوس به این شهر راحت و کم‌هزینه است. نخجوان تنوع هتل زیادی ندارد اما همین هتل‌ها قیمتشان ارزان و کیفیتشان هم نسبتا خوب است و با هزینه معقولی می‌توانید در نخجوان رزرو هتل داشته باشید. هزینه‌های روزمره در نخجوان ارزان است. غذا متنوع و خوب و ارزان است. نخجوان شهر کوچکی است و رفت و آمد در آن کم‌هزینه است.

  آب و هوای نخجوان: آب و هوای نخجوان در کل شبیه به استان‌های شمال غرب ایران است. این یعنی زمستان‌های سرد و سخت و تابستان‌های خشک و البته به خاطر عامل ارتفاع و موقعیت جغرافیایی، ملایم.بهترین وقت برای رفتن به نخجوان، تابستان و بهار است.آفتاب نخجوان سوزان است پس اگر به آفتاب حساسیت دارید و تابستان عازم هستید، ضد آفتاب و چتر مخصوص را فراموش نکنید.

  جاذبه های گردشگری نخجوان: جاذبه‌های نخجوان عبارتند از: مقبره مومنه خاتون، غار اصحاب کهف، موزه قوچ‌های سنگی، موزه فرش نخجوان ، تربت امامزاده و ...

  اطلاعات ضروری نخجوان عبارتند از:

  اختلاف ساعت با تهران: ۳۰+

  زبان رسمی: آذری

  زبان‌های رایج دیگر: فارسی، پهلوی، دری، غازی، روسی

  واحد پول: مانات آذربایجان (AZN)

  پیش شماره کشور: ۹۹۴+ 

  شماره اضطراری: ۱۱۲