بیروت

 
 • Beirut  
 • درباره بیروت :


  بیروت بزرگترین شهر و پایتخت لبنان، از بندرهای برجستهٔ شرق دریای مدیترانه است که در شبه جزیره‌ای از کوه‌پایه‌های لبنان در میانگاه کشور جای گرفته است. این شهر کهن و باستانی از مراکز مهم فرهنگی در شرق جهان عربی نیز است.

  آب و هوای بیروت:

  بیروت از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است که از ویژگی های آن می توان به تابستان های مرطوب، گرم و خشک، بهار و پاییز مطلوب و معتدل و زمستان هایی سرد و بارانی اشاره کرد. مرداد و شهریور گرم ترین ماه در بیروت محسوب شده که میانگین دمای هوا به 32 درجه سانتیگراد می رسد.

  همچنین دی تا اسفند نیز خنک ترین ماه های این شهر با میانگین دمای 11 درجه سانتیگراد هستند. طی بعد از ظهر و عصر جریان باد از سمت غرب و دریا به خشکی بوده اما در طول شب این جریان معکوس شده و باد از خشکی به سمت دریا می وزد.

  فرهنگ بیروت:

  فرهنگ بیروت تحت تاثیر مردم و تمدن های مختلفی مانند یونانی ها، رومی ها، عرب ها، عثمانی ها و فرانسوی ها قرار دارد. دانشگاه حقوق در مرکز شهر بیروت یکی از اولین نمونه های احداث شده در این زمینه بوده و مرکز رهبری مطالعات و پژوهش های حقوقی در امپراتوری روم شرقی محسوب می شده است. در ویرانه های مرکز شهر بیروت نیز آثاری از هفت تمدن مختلف یافت شده است.

  غذای بیروت:

  غذاهای لبنانی شامل مقدار فراوانی نشاسته، غلات مختلف، میوه ها، سبزیجات، ماهی تازه و دیگر غذاهای دریایی می شود. این در شرایطی است که لبنانی ها از گوشت سفید مانند مرغ بیش از گوشت قرمز استفاده می کنند. مصرف گوشت قرمز اغلب شامل استفاده از گوشت بره در سواحل و گوشت بز در مناطق کوهستانی می شود.

  همچنین، غذاهای لبنانی شامل مقدار فراوانی از سبزیجات معطر، سیر و روغن زیتون که اغلب با چاشنی آبلیموی تازه همراهند، می شوند.

  مراکز خرید در بیروت:

  در شرایط کنونی احداث مراکز خرید پیشرفته به یکی از اولویت های اداره کنندگان بیروت مبدل شده است. شناسایی این مهم به عنوان یکی از نیازههای یک شهر توریستی موجب شده تا در آینده نزدیک مراکز خرید متعددی در بیروت به مرحله بهره برداری برسند. مهمترین مراکز خرید این شهر عبارتند از :

  "Le Mall"، "Beirut Mall" ،"ABC Shopping Center" ،"Beirut Souks"

  تفریحگاه‌های ساحلی: خطوط ساحلی طولانی با دریایی شفاف و نیلگون که امکانات و خدمات رفاهی و سرگرمی مختلفی در آنها ارائه می شوند از ویژگی های سواحل بیروت هستند. اگر قصد دارید تا برای مدتی سبک زندگی تجملی را تجربه کرده و به آرامش برسید، سواحل لبنان یکی از مکان های ایده آل برای شما محسوب می شوند.

  برخی از جاذبه های گردشگری بیروت عبارتند از:

  بعلبک ، غار جیتا ، بیبلوس / جبیل ، فارایا ، درختان سرو ، بیت الدین ، طیر/سور ، دیر القمر ، صیدون / صیدا و ...

  اطلاعات ضروری:

  اختلاف ساعت با تهران: ۱:۳۰-

  زبان رسمی: عربی

  واحد پول: لیره لبنان (LBP)

  پیش شماره: (۰۱) ۹۶۱+

  جهت رانندگی: راست

  فرودگاه: فرودگاه بین المللی رفیق حریری (BEY)