مارماریس

 
 • Marmaris  
 • درباره مارماریس :


  مارماریس شهری است در جنوب غربی ترکیه , در مجاورت دریای مدیترانه و کوههای پوشیده از درختان سبز. مارماریس، بسیار زیبا، دیدنی و متفاوت با دیگر شهر های توریستی ترکیه است و کماکان جزء مسیرهای توریستی کمتر شناخته شده برای ایرانیان محسوب میشود اما همواره جزء مقاصد توریستی قدیمی ترکیه بوده است.

  اکثر توریست های این شهر از کشورهای اروپایی به خصوص انگلستان و اسکاتلند هستند. به گفته شرکتهای کارگزار توریستی جمعیت ثابت مارماریس کمتر از 28000 نفر می باشد که این رقم در فصول سفر به 300-400 هزار نفر می رسد. قدمت این شهر به شش قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد و در زمره شهرهایی است که بیشترین بازدیدکنندگان ترکیه را به خود جذب می‌کند.

  آب و هوای مارماریس:

  بیشترین میزان بارش مارماریس در ماه دسامبر اتفاق میفتد.

  گرمترین ماه مارماریس، ماه جولای (با متوسط دمای 27.9 درجه سانتیگراد) و سردترین ماه مارماریس، ماه ژانویه (با متوسط دمای 10.8 درجه سانتیگراد) می باشد.


  بهترین زمان سفر به مارماریس، فصل بهار و پاییز (از آوریل تا اکتبر) می باشد. بطور کلی آب و هوای مارماریس در فصل بهار و پاییز بسیار مطبوع است و بیشتر گردشگران این فصل را برای سفر به مارماریس انتخاب می کنند. تور مارماریس در این فصل ها طرفداران بیشتری دارد.

  مراکز خرید:

  در میان شهرهای توریستی و ساحلی ترکیه، دسترسی به مراکز خرید مارماریس(ماریانا،کارسی) آسانتر است و همگی در مرکز شهر (اطراف میدان آتا ترک) قرار گرفته اند، معروفترین بازار آن "کاپاله چارشی" یا همان بازار سرپوشیده است.

  ورزش های آبی در مارماریس:

  در مارماریس تورهای تفریحی داخلی بسیار متنوعی برگزار میشوند که تعدادی جذاب تر و مفرح تر از بقیه هستند به شرح زیر میباشند :

  1- تور جیپ سافاری : این تور در جنگلهای اطراف مارماریس برگزار میشود و از مناطق مختلف و زیبای اطراف مارماریس عبور مکیند و جزء مفرح ترین تورهای داخلی مارماریس است.

  2- تور پارک آبی : پارک آبی آکوا دریم مارماریس در مقایسه با پارک های آبی کوش آداسی و بدروم حرف زیادی برای گفتن ندارد اما به دلیل مکان بسیار خاص و چشم انداز فوق العاده زیبایی که داراست آنرا به شما توصیه میکنیم. مارماریس دارای 2 پارک آبی است، پارک آبی آکوا دریم و پارک آبی آتلانتیس که توصیه ما به شما پارک آبی آکوا دریم میباشد.

  3- تور قایق سواری و جزایر اطراف مارماریس : این تور نیز در نوع خود بسیار جالب و قابل توجه میباشد و تجربه ای منحصر بفرد از زیبایی ها و جذابیتهای اطراف مارماریس را به همراه خود داراست که حضور درآن را به تمامی دوستداران طبیعت و دریا توصیه می کنیم.

  برخی از جاذبه های گردشگری مارماریس عبارتند از:

  پارک آبی آکوا دریم ، قلعه مارماریس ، سواحل و قایق سواری ، آبشار تورگوت ، پارک آبی آتلانتیس ، مرکز خرید کارسی ، مرکز خرید مارینا ، کاستابوس ، ویرانه های آموس ، آرامگاه ساریانا ، بنای لوریما و ...

  اطلاعات ضروری:

  <span tahoma,arial,helvetica,sans-serif;="" font-size:="" 10pt;="" color:="" #000000;"="">واحد پول: لیر

  اختلاف ساعت با تهران: 1:30 عقب تر

  ایستگاه پلیس: 4121872 (0090252)

  اطلاعات گردشگری : 4127277 – 4121035 (0090252)