استانبول

 
 • Istanbul  
 • درباره استانبول :


  استانبول شهری منحصر به فرد که زیبایی های شرق و غرب در آن بهم پیوند خورده است. شهری است که فرهنگ و تاریخ خود را به خوبی به نمایش می گذارد، شهری هیجان انگیز که چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران سراسر جهان دارد. استانبول امروز یک شهر مدرن است که از طریق مساجد آن، قصرهای سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی به عنوان میراث تاریخی باقی مانده است.

  غذا در فرهنگ مردم استانبول:

  اگر از خوردن غذاهای متنوع لذت می‌ برید، ممکن است استانبول را شبیه معدن طلا ببینید. غذاهای ترکی بسیار خوش طعم و خوش عطر هستند. اگر بودجه‌ ی کافی برای رفتن به یک رستوران مجلل را ندارید، خیلی نگران نباشید، غذاهای ترکی خیابان‌های استانبول چیزی کمتر از رستوران‌های شهر ندارند.

  از جمله غذاهای معروف و لذیذ این کشور اسکندرکباب , تانتونی, سیب‌ زمینی شکم پر, بورِک, سیمیت و هزاران نوع غذاهای لذیذ دیگر می باشند. در استانبول هر وعده غذایی معمولا بین 5 تا 15 لیر هزینه بر میدارد و شما با این مقدار پول میتوانید یک غذای مناسب سفارش دهید .

  در هتل ها معمولا فقط وعده صبحانه سرو می شود. نکته دیگر اینکه هنگام ورود به هتل مواد غذایی رایگان و غیر رایگان را سوال کنید . چون در بعضی موارد مواد غیر رایگان که در اتاق شما قرار داده شده است چند برابر قیمت معمول محاسبه می شود .

  آب و هوای استانبول:

  بهترین زمان برای سفر به استانبول ، بهار, تابستان وپاییز است . در این فصول هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است . مناطق جنوبی ترکیه مانند آنتالیا بیشتر در فصل تابستان و مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر در فصل زمستان مورد توجه گردشگران است.

  بهترین زمان برای سفر به استانبول بهار و پاییز است اما در فصل تابستان هم انواع جشنواره‌های هنری و کنسرت‌های بزرگ جهانی در این شهر بر پا می شود.

  فرهنگ و رسوم مردم ترکیه:

  ترکیه دارای ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب می باشد. آنها افرادی خانواده دوست و بسیار خونگرم هستند. در ترکیه قانونی وجود دارد که زن بعد از ازدواج با نام فامیل شوهرش صدا زده می شود و در محافل قانونی و رسمی نیز او را با نام خانوادگی شوهرش می شناسند.  مردم ترکیه هر کسی را به راحتی به خانه خود دعوت نمی کنند. البته اگر دعوت هم کنند برای سرو صبحانه و یا یک شام رسمی است.

  جاذبه های گردشگری در استانبول:


  بازار بزرگ استانبول ، موزه ایاصوفیه ، مسجد سلطان احمد ، مسجد سلیمانیه ، قصر توپکاپی ، تنگه بسفر ، حمام خرم سلطان ، قصر دلما بهچه ، خیابان استقلال و ...

  اطلاعات ضروری:

  کد تلفن استانبول ( بخش اروپایی) (0212)

  <span #ff0000;"="">واحد پولی: لیر ترکیه

  ویزا: ترکیه، برای عموم مردم ایران و کسانی که حامل پاسپورت رسمی هستند به مدت 90 روز بدون ویزا اجازه ورود می دهند