دبی

 
 • Dubai  
 • درباره دبی :


  دُبِی یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات نیز می‌باشد. گردشگری یکی از استراتژی‌های مهم امیرنشین دبی برای سرازیری دلار به امارات متحده می‌باشد. گردشگری دبی بیشتر بر خرید است اگر چه جذابیت‌های مدرن و تاریخی نیز دارد.

  در سال ۲۰۰۷ شهر دبی هشتمین شهر پربازدید جهان بود. دبی مشهورترین شیخ‌نشین در میان شیخ‌نشین‌های هفتگانه کشور امارات متحده عربی است. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی جدا و متمایز است زیرا درآمد نفت تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و درآمد اصلی آن از منطقه آزاد جبل علی و گردشگری است.

  دبی ، بیشترین میزان مهاجرپذیری را در جهان داراست . دبی به «پایتخت خرید خاورمیانه» مشهور است و به تنهایی بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ (شامل دبی مال ، بزرگ‌ترین مرکز خرید دبی و جهان) را در خود جای داده‌است .

  آب و هوای دبی:

  دبی دارای آب و هوا بسیار گرم و خشک می‌باشد. دبی در فصل تابستان بسیار گرم، پر باد و خشک است و به طور میانگین دارای دمایی در حدود ۴۰ درجهٔ سانتی‌گراد در روز و ۳۰ درجهٔ سانتی‌گراد در شب می‌باشد. همچنین در اغلب روزهای سال آسمانی آفتابی مشاهده می‌شود. دبی در فصل زمستان نیز گرم است و به طور میانگین دارای دمای ۲۳ درجهٔ سانتی‌گراد در روز و ۱۴ درجهٔ سانتی‌گراد در شب می‌باشد.

  بهترین زمان سفر:

  در ماه های دسامبر تا مارس (آذر تا اسفند) بهترین شرایط آب و هوایی برای سفر فراهم است. در دبی باید همیشه انتظار آب و هوای گرم را داشته باشید اما پاییز و زمستان هوا ملایم می شود و خیلی از گردشگران هم در این دو فصل به دبی سفر می کنند.

  جاذبه گردشگری دبی:

  دبی ، اساساً یک شهر بیابانی با زیرساخت های فوق العاده است که برای گردشگران دبی ، بسیار محبوب است. دبی مقصدی نزدیک برای خرید ، برگزاری جشن، حمام آفتاب، رستوران های شیک، رویدادهای ورزشی است. دبی ، بیشترین میزان مهاجرپذیری را در جهان داراست.

  برخی از جاذبه های گردشگری این شهر عبارتند از:  دهکده میراثی ، مسجد جمیرا ، برج خلیفه ، آکواریوم دبی ، پارک الممزر ، پیست اسکی دبی، پارک آبی وایلد وادی ، باشگاه گلف ، اسکله‌ ابرا ، سافاری بیابانی ، بدلفین بی ، آب‌نما و ...

  اطلاعات ضروری:

  اختلاف ساعت با تهران: ۰۰:۳۰+

  پول رایج: درهم امارات (AED) در دبی امکان پرداخت دلار نیز وجود دارد.

  نرخ تبدیل ارز : ۱۰ درهم = ۲/۷۲ دلار آمریکا

  زبان رسمی: عربی (زبان انگلیسی نیز به طور گسترده‌ای استفاده می شود)